Зустріч отців Уйковіцкого монастаря з правлячим архиєреєм владикою Адамом

За “за наклепи на ієрархію та духовенство; за неповагу до постанов єпархіального архієрея; за виховання в такому ж дусі монахів монастиря, результатом чого став відхід декількох з них з монастиря” діяльність монастиря в Уйковіцах рішенням Священного Синоду Польської Православної Церкви, що відбувся 17 березня 2015 року у Варшаві припинено, на намісника монастиря архімандрита Никодима (Макара) та його заступника ігумена Афанасія (Дебовського) накладено тимчасову заборону в священнослужінні.
Відео свідчить що зміст листа цілковито не відображає погляди важкохворого владики Адама. Хтось скористався іменем владики, щоб розправитись з єдиним україномовним православним монастирем в Польщі.


Митрополит з монастирем поступив не як батько, а як вітчим… Він спробував вигнати з Церкви дітей, котрих Їй (Церкві) вручив Бог. Сава та його промосковський Синод забувають для чого канони в Церкві: для врегулювання церковного життя чи політичних репресій? За три роки я відвідав монастир понад 10 разів, що раз зі мною приїздили все нові та нові паломники. А скільки раз відвідали монастир за цей час Сава, Адам, Паїсій та інші ієрархи ПАПЦ? Вони ж теж монахи чи лише церковні урядовці? Дехто з Польщі говорить про те, що “коли б не один поступок архимандрита у 2008 році, то о. Афанасій був би вікарним єпископом”. То якщо конфлікт єпископів з монастирем такий задавлений, то маю питання: а що єпископи зробили щоб цей конфлікт полагодити? За сім років нічого! Цей фільм чітко розставляє всі крапки над “і”. Судове рішення що до Уйковіцкого монастиря має політичне рішення. 1. Адам і сам визнає що служив з кліриками УПЦ КП й ніколи не забороняв це робити монахам. Хоча до РПЦ пише про те, що своєму листі архієпископ Адам говорить, що не давав і не міг давати благословення на служіння братії згаданого монастиря з кліриками так званої УПЦ КП. З архіпастирським болем польський архієрей в тексті листа констатував, що «на жаль, Архімандрит Никодим з Братією цього монастиря не підчиняються Канонам Православної Церкви відносно служіння зі священиками невизнаної світовим Православ’ям з т. з. УПЦ КП» http://vzcz.church.ua/2015/03/20/polska-pravoslavna-cerkva-zasudila-fakti-sluzhinnya-klirikiv-monastirya-v-peremishlskij-jeparxiji-z-predstavnikami-tak-zvanoji-upc-kp-monastir-zakrito-namisnik-v-zaboroni/ мало того, на відео вл. Адам каже що напередодні 24.05.2014 з цього питання звертався до митрополита, й обстоював право кліриків УПЦ КП служити в монастирі хоча б окремо. Такі розбіжності вказують на те, що лист писав не Адам, котрий є зараз важко хворий, а хтось, хто не знав про цей відео запис. 2. Відео розвіює черговий варшавський міф про те, що “за неповагу до постанов єпархіального архієрея; за виховання в такому ж дусі монахів монастиря, результатом чого став відхід декількох з них з монастиря”. Архімандрит за першим покликом прибув до правлячого архиєрея, котрий не має жодних претензій до монастиря!, а навпаки сам кається перед монахами та просить їх молитв та передає фінансову пожертву до монастиря. 3. В УПЦ не знають різниці між словами “кілька” та “декілька”. Декілька, це понад 10!, а за всі історію з монастиря переведено 3 монахи, всі решта залишились в обителі і на заклики перейти до інших монастирів Польської Православної Церкви не реагують. 4. В цьому монастирі ніколи не було намісника, там є ігумен, настоятель монастиря. тому цей монастир є духовно здоровий, що найбільше не подобається РПЦ, котра завісою канонічності покриває свої гріховні пороки…
Як бачимо, всі звинувачення є вигадані, рішення є політично вмотивоване на догоду РПЦ, (можливо їх нещодавно написали Онуфрій та Алфєєв у Ватопедському монастирі на Афоні) тому канонічної сили не мають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *