Відео: «Паломництво до обителі преподобного Амфілохія Почаївського (с. Мала Іловиця)»

12 травня Свята Православна Церква вшановує пам’ять великого подвижника та святого ХХ століття – преподобного Амфілохія Почаївського. Цьогоріч Церква відзначає 120-ту річницю з дня народження преподобного. З нагоди свята, 10 травня 2014 року, в с. Мала Іловиця Шумського району (рідному селі преподобного Амфілохія) була звершена святкова Соборна Божественна літургія.


10 травня 2014 року, у день канонізації преподобного отця Амфілохія, у Свято-Амфілохіївському храмі с. Мала Іловиця Шумського району (збудованому на тому самому місці де хотів та заповідав преподобний) було звершено Соборну Божественну літургію.
Ще перед смертю отець Йосиф (до постригу в схиму прп. Амфілохій носив це ім’я) заповідав, що у його рідному селі постане храм, і сьогодні заповіт преподобного виконано. На тому самому місці, де преподобний Амфілохій хотів збудувати храм сьогодні уже стоїть святиня.
На паперті храму урочисте соборне Богослужіння, на запрошення керуючого Тернопільсько-Бучацької єпархії архієпископа Нестора, очолив митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан. Розділити радість свята також прибув єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло.
Високопреосвященнійшим владикам співслужили: будівничий храму, настоятель Свято-Вознесенського храму с. Велика Іловиця прот. Андрій Любунь, секретар єпархії прот. Олексій Головацький, благочинні та духовенство Тернопільської єпархії.
Урочистості Богослужінню надавав спів хору храму преп. Іова Почаївського с. Горинка Кременецького району.
Під час Божественної літургії митроплит Іоан звершив хіротонію, рукоположивши іподиякона Сергія Ільчука на диякона.
Вшанувати пам’ять великого подвижника української землі прибули паломники із разних куточків Тернопільської та Чернівецької областей.
Паломницьку групу з Чернівців очолив свящ. Богдан Сливка – настоятеля парафії св. пророка Іллі м. Заліщики Тернопільсько-Бучацької єпархії у супроводі диякона Ігоря Луцана.
Велика кількість вірних у спільній молитві прославляли преподобного. Багато хто із прочан під час Богослужіння прийняв Таїнство Сповіді та причастився Святих Тіла і Крові Господньої.
На Богослужінні разом із численними прочанами молився благодійник храму, Народний депутат України Михайло Головко, котрий уже протягом декількох років постійно сприяє будівництву храмового комплексу.
Під час запричасного із повчальним словом до присутніх прочан та парафіян звернувся настоятель Свято-Михайлівського храму с. Лосятин Кременецького району прот. Василь Хоміцький, котрий розповів про подвижницьке життя преподобного.
Після відпусту, традиційно, було звершено водосвятний молебень, після якого преосвященнійші владики окропили всіх освяченою водою.
По завершенні Богослужіння до численних присутніх із повчальним словом звернувся митрополит Іоан.
Після проповіді архієпископ Нестор подякував ієрархам, священнослужителям та прочанам, котрі цього дня прибули в Малу Іловицю, щоб розділити радість свята та у спільній молитві прославити преподобного отця Амфілохія. Також Його Високопреосвященство нагородив Благословенною грамотою Скорика Володимира Івановича, котрий посприяв виданню книги про житіє та акафіст преп. Амфілохію Почаївському.
Із словами подяки також звернувся і будівничий храму прот. Андрій Любунь, котрий висловив слова вдячності усім меценатам та жертводавцям, котрі докладають своїх зусиль заради благоустрою храму.
Отець Йосиф ніколи нікого не відпускав із свого дому голодним чи не обігрітим. Тому за усталеною традицією уже було розкладено польову кухню і кожен з паломників мав можливість взяти участь у спільній святковій трапезі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *