DSC_1411

Освячено університетський храм Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

7 жовтня 2017 року  звершено чин освячення університетського храму Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Храм розташований у сквері 19-го корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (у дворі навчального корпусу, що колись належав БДФЕУ), за адресою: м.Чернівці, вул. Садова (вхід – через браму з вулиці Фрунзе).

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета чин освячення звершив Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, на якому були присутні представники ректорату, зокрема, ректор університету проф. Степан Мельничук, перший проректор Петришин Роман Іванович, а також декан філософсько-теологічного факультету проф. Василь Балух та студенти університету.

За богослужінням Патріаршому наміснику співслужили настоятель університетського храму Трьох Святителів прот. Миколай Щербань, намісник ставропігійного монастиря на честь преподобного Серафима Саровського с. Кривець Богородчанського району Івано-Франківської області архімандрит Максим (Волошенюк), настоятель Свято-Покровського храму с. Мамаївці Кіцманської єпархії прот. Іоан Чокалюк, клірик семінарського храму Трьох Святителів прот. Миколай Лагодич, протодиякон Василь Дідора та диякон Миколай Шкрібляк.

Злагоджено співав  хор студентів-теологів під керівництвом викладача музики диякона Ігора Луцана.

Після закінчення Божественної літургії митрополит Епіфаній у своєму архипастирському повчанні акцентував на важливості храму в житті християнина та подякував усім хто був причетний до започаткування духовного життя ще в одній університетській церкві.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета орденами та Патріаршими благословенними грамотами було нагороджено меценатів.

Зокрема, ректор ЧНУ ім. Юрія Федьковича Мельничук Степан Васильович з рук митрополита Епіфанія отримав орден Христа Спасителя.

Також Патріарший намісник благословив студентів філософсько-богословського факультету 1-го року навчання на носіння підрясників.

Прот. Миколай Лагодич подякував владиці Епіфанію за візит та передав в дар панагію і квіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *