DSC_0616

Богослужіння у свято Преображення Господнього

Преобразився Ти на горі, Христе Боже,
показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було.
Нехай засяє і нам грішним світло Твоє присносущне.
Молитвами Богородиці, Світлодавче, слава Тобі”.

 

6/19 серпня православні християни відзначають свято Преображення Господнього – одне з дванадцяти найбільших свят Церкви Христової, встановлене на честь об’явлення божественної природи Христа Спасителя своїм учням. Святі отці називали це свято другим Богоявленням. Подію Преображення описують три Євангелисти – Матфей, Марк та Лука. Святкування цього дня сягає ще IV століття, коли св. Єлена побудувала храм на горі Фавор на честь Преображення Господнього. Із VI століття це свято поширюється у всій Церкві під назвою «Преображення Господнє».

З нагоди свята  в університетському храмі Трьох Святителів було відслужено уставні богослужіння.

Напередодні, у п’ятницю 18 серпня 2017 р. Б., в університетському храмі Трьох Святителів було відслужене Всенічне бдіння. Під час вечірньої була звершена літія з освяченням хліба, пшениці, оливи та вина, а на утреній полієлей з читанням святкового Євангелія.

Вечірнє богослужіння очолив клірик храму прот. Миколай Лагодич у співслужінні свящ. Богдана Сливки – настоятеля парафії св. пророка Іллі м. Заліщики Тернопільської єпархії.

А в сам день свята, в домовому храмі резиденції митрополитів Буковини і Далмації св. вмч. Іоана Нового та семінарському храмі Трьох Святителів було відслужено уставні богослужіння.
О 6 год., в домовому храмі св. вмч. Іоанна Нового клірик семінарського храму Трьох Святителів прот. Миколай Лагодич звершив 3 та 6 час, обітницю та чин освячення яблук, винограду та інші плоди нового врожаю.

А в храмі Трьох Святителів було звершено сповідь вірян, 3 і 6 час та Божественну літургію.

Богослужіння очолив клірик храму прот. Миколай Лагодич у співслужінні свящ. Богдана Сливки – настоятеля парафії св. пророка Іллі м. Заліщики Тернопільської єпархії.

Цього дня багато вірян причастилися Святих Христових Таїн.

Після відпусту прот. Миколай Лагодич виголосив проповідь.

Наприкінці богослужіння духовенство звершило освячення винограду нового врожаю та інших плодів.

Святкове богослужіння завершилось помазуванням вірян освяченою оливою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *