DSC_0386

40-річчя мого товариша митрофорного протоієрея Олега Траско, Декана Надвірнянського

13 жовтня 2014 року, з нагоди дня уродин Його Високопреподобія Високопреподобного митрофорного протоієрея Олега Траско, Декана Надвірнянського, очолити Богослужіння прибув правлячий Архиєрей, Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.

Його Преосвященству  співслужили митрофорний протоієрей Олег Траско, Декан Надвірнянськиймитрофорний протоієрей Михаїл Купчак, настоятель церкви Святої Покрови Пресвятої Богородиці села Заріччя, митрофорний протоієрей Юрій Пецюк, настоятель парафії Святителя Василія Великого села Чорні Ослави, митрофорний протоієрей Володимир Липко, Декан Отинійський, протоієрей Миколай Лагодич, доцент, методист Богословського відділення Київської Духовної Академії при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного ім. Ю. Федьковича, протоієрей Іван Микицей, настоятель церкви Святого Архистратига Михаїла села Чорний Потік, протоієрей Василій Ужитчак, настоятель церкви Успіння Пресвятої Богородиці та церкви Святого Великомученика Дмитрія Солунського села Білі Ослави, ієрей Любомир Траско, настоятель церкви Святого Архистратига Михаїла села Гвізд, клірик (другий священик) церкви Святого Володимира міста Надвірна, ієрей Володимир Солоджук, настоятель церкви святого Великомученика Дмитрія Солунського села Лісна Велесниця.

Божественну Літургію святителя Івана Золотоустого о 9:00 годині ранку супроводжував хор «Благодатний Вогонь» під орудою регента Уляни Семенишин.

На малому вході, Його Преосвященство, Преосвященнійший Владика Юліан, Єпископ Коломийський і Косівський, з благословення Його Святості, Святійшого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України, возвів в сан протоієрея отця Любомира Траско, настоятеля  церкви Святого Архистратига Михаїла села Гвізд Надвірнянського деканату.

По закінченні Божественної Літургії Преосвященний Владика виголосив богонадхненні слова проповіді, зворушивши серця парафіян, які прийшли в цей день до храму розділити торжество Архиєрейської молитви. Насамкінець святитель Коломийської єпархії зачитав указ Святійшого Патріарха Філарета: «За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви – нагородити протоієрея Олега Траска Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ-го ступеня.

Золотоусто лунали слова вітань митрофорного протоієрея Михайла Купчака, настоятеля церкви Покрови Пресвятої Богородиці села Заріччя, який від імені духовенства Надвірнянського деканату висловив вдячність і повагу до керманича Деканату.

Особливо зворушили парафіян слова митрофорного протоієрея Володимира Липка, Декана Отинійського, який  доброзичливо висловив своє захоплення працею настоятеля Свято-Володимирського храму міста Надвірна, адже в цьому містечку він зростав, з чистих джерел науки Надвірнянської школи він почерпнув перші ази освіти, пам’ятає проведене дитинство і юність на храмовому подвір’ї, яке мабуть вже тоді, у задумі Творця, було приготовлене на місце побудови святині.  Отець, по-синівськи, як уродженець, і по-батьківськи, як побратим у спільній службі у Винограднику Христовому, висловив вдячність ювіляру за відродження у православній вірі занепалої на десятиліття парафії рідного міста, згуртування вірних, побудову не лише красеня-храму, а й невтомне будівництво храмів у душах вірян, і запевнив у повсякчасній молитві.

Після привітання священнослужителів, отця-декана привітав Голова Надвірнянської районної державної адміністрації Іваночко Михайло Степанович, який побажав і надалі міцної співпраці в царині утвердження засад незалежності української держави і подарував ювіляру настільну книгу кожного українця – «Кобзар» Тараса Шевченка.

Тепло звучали слова вітань Голови Надвірнянської районної ради Поповича Василя Васильовича, який зокрема зазначив депутатську діяльність очільника Надвірнянського деканату на службі громаді району в депутатському корпусі п’ятого і шостого скликань Надвірнянської районної ради.

Зворушливими були вітання дітей та Генерального секретаря  Надвірнянського районного товариства «Милосердний самарянин» Тетяни Гриньків, яка особливо зауважила одну з рис настоятеля самозречену любов до юного покоління парафії, котра в свою чергу винагороджується чистою любов’ю дітей до свого душпастиря.

Серед численних адрес цього дня, було зачитано і привітання Навірнянського осередку Івано-Франківського лемківського товариства.

Завершилось Богослужіння велелюдним уставним многоліттям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *